1-ogród w lesie

2-kuchniazewnętrzna w ogrodzie

3-basen ozdobny w ogrodzie

4-wypoczynek przy ognisku

5-przestrzeń wejściowa w ogrodzie

6-duży ogród leśny

7-przestrzeń wypoczynkowa w ogrodzie

8-salon w ogrodzie

9-kamień w ogrodzie

10-zielona przesłona w ogrodzie

Projekt tego leśnego ogrodu jest niewątpliwie jednym z ciekawszych, jakie przyszło nam projektować. Główne funkcje użytkowe zostały określone przez sam układ budynku, którego parter podzielony został na trzy niezależne części połączone wewnętrznym patio. Na tym niewielkim dziedzińcu miało -według wytycznych Inwestora - odbywa się "całe życie" rodziny. Samo patio zostało zaprojektowane w ten sposób, aby zapewnić możliwie największe otwarcie na ogród i zachowanie stref widokowych.

Teren na działce ze względu na duże nierówności nie był łatwy do zaprojektowania. Górki porośnięte kilkudziesięcioletnimi sosnami, miały w niektórych miejscach 1,5 m wysokości w stosunku do poziomu parteru budynku. Aby ogród posiadał bardziej formalny charakter zastosowaliśmy wokół wyniesień terenu murki oporowe obłożone naturalnym kamieniem.

Na głównej osi widokowej zastosowaliśmy element wodny - basen ozdobny z akcentem w postaci malowniczego drzewem w donicy "zanurzonej" w wodzie. Basen oprócz funkcji estetycznym miał również zapewnić użytkownikom ogrodu odpowiedni poziom wilgoci w gorące letnie dni oraz doznania sensoryczne w postaci szumu przelewającej się wody.

 

LOKALIZACJA: Magdalenka
POWIERZCHNIA: 3600 m²
DATA: 2018
PROJEKTANT: arch. kraj. Piotr Porębowicz

Następny projekt

OGRÓD NA DACHU 001

Next