"

Projektowanie ogrodów jest sztuką, w której poszukujemy harmonii, piękna i estetyki. Projektujemy nowoczesną architekturę krajobrazu, nacechowaną ciepłem, stylem i elegancją. Tworzymy Twój drugi dom – na zewnątrz.

STUDIO

Firma INSPIRACJE jest pracownią architektury krajobrazu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w projektowaniu ogrodów i terenów zieleni. W swoim portfolio mamy setki zrealizowanych projektów i tyle samo zadowolonych klientów. Nasza działalność nie jest ograniczona geograficznie – w swym dorobku zawodowym mamy również realizacje na terenie Holandii, Niemiec, Francji oraz Słowacji.

Nasze szerokie doświadczenie zdobywaliśmy nie tylko realizując indywidualne projekty zieleni ale również podczas wieloletniej współpracy z renomowanymi pracowniami architektonicznymi, dzięki czemu świetnie rozumiemy „język” architektury. Kładziemy ogromny nacisk na spójność naszej wizji z formą bryły budynku, jego wnętrzem oraz rodzajem użytych przez architekta materiałów.

Nie przestajemy się rozwijać poszukując nowych form ekspresji, rozwiązań technicznych i kierunków w architekturze. Z biegiem lat co raz bliżej nam w naszym podejściu do projektowania do znanej maksymy Ludwiga Mies van der Rohe - „Mniej znaczy więcej”. Naszą twórczość lubimy określać jako „ciepły minimalizm”.

Staramy się nie zapominać, że architektura krajobrazu jest niezwykłą sztuką, zanurzoną głęboko w naturze, gdzie twórca w harmonijny sposób łączy dwa przeciwstawne pierwiastki – sferę ożywioną (bios) z tym, co nieożywione. Powstały w ten sposób ogród jest dziełem tak natury jak i twórcy.

DOŚWIADCZENIE 

Przez pierwsze lata działalności wszystkie projekty realizowaliśmy sami. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykonawcze daje gwarancję, że wszystkie nasze pomysły i rozwiązania można przenieść z poziomu „papieru” do rzeczywistości. Przygotowywana przez nas dokumentacja projektowa zawiera wszystkie potrzebne szczegóły i detale, umożliwiające firmom wykonawczym realizację projektu w 100% zgodną z założeniem.

Opinie

Co mówią
nasi klienci

"Pełen profesjonalizm w analizie oczekiwań i potrzeb. Pełen profesjonalizm w projektowaniu. Pełen profesjonalizm w przygotowaniu finalnego projektu. I co najważniejsze - pełne zaangażowanie w pomoc inwestorowi kiedy ten napotyka na pseudoformalne, zewnętrzne przeszkody."

- KL

"Gorąco polecam firmę Inspiracje - Projektowanie ogrodów. Współpraca w pełni profesjonalna, pomysły wyjątkowe, gustowne, z klasą. Zrozumienie potrzeb klienta oraz obsługa na najwyższym poziomie."

- OB

"Współpraca z Panem Piotrem to czysta przyjemność! Pełen profesjonalizm, niezwykła uprzejmość i ogromna wiedza! Na każdym etapie tworzenia ogrodu mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie ze strony Pana Piotra. Jeśli jeszcze kiedykolwiek będziemy projektować jakiś ogród na pewno skorzystamy z ich usług."

- MK

"Profesjonalne i kreatywne podejście do projektowania ogrodów. Unikalne rozwiązania i duża wiedza o przedmiocie. Absolutnie do polecenia.

- LA

"Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z projektu ogrodu przygotowanego przez pracownię Pana Piotra. Każdy element został starannie przemyślany, a końcowy efekt jest niezwykle imponujący."

- AZ

"Pan Piotr wykonał świetny projekt ogrodu. Cierpliwie nanosił poprawki. Jestem bardzo zadowolony, że skorzystałem z jego usług. Polecam!"

- MA

"Zachwycające projekty , profesjonalni i kreatywni! Bardzo polecam :)"

- MJ

"Profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Pełne zrozumienie potrzeb klienta. Terminowe wykonanie. Serdecznie polecam."

- AB

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu ogrodu. Szczerze polecamy."

- RL

"Kreatywnie i z rozmachem."

- PJ