Gdy ogród jest niewielki, wyzwaniem jest stworzenie takiej aranżacji, aby przestrzeń nie była przytłoczona nadmiarem funkcji i wstawionych elementów.
W Wesołej ogród był duży ale nieciekawy. Zdecydowaliśmy się na wyróżnienie przestrzeni za domem, sąsiadującej z salonem. Taras z drewna egzotycznego dochodzi do eleganckiego muru na którym umieściliśmy element wodny o prostej formie. Oś kompozycyjną podkreśliliśmy zamieniając materiał posadzki na kamienne płyty. Przestrzeń tarasu to główne miejsce odpoczynku, co podkreślają wygodne meble. Wyłożony drewnem basen ozdobny ukryliśmy między murowanymi donicami z różnorodną roślinnością.
Dla kontrastu reszta ogrodu jest delikatniejsza w formie. Dominują nasadzenia roślinne i trawa. W rogu ogrodu altana z drewna klejonego osłania jadalnię. Podkład z drewna otoczony kamiennymi płytami nawiązującymi do tarasu czyni z niej eleganckie miejsce przyjmowania gości i rodziny. Poczucie intymności daje drewniane ogrodzenie osłaniające altanę przed wzrokiem sąsiadów.
Całość kompozycji dopełniają m.in. delikatne ale nowoczesne dodatki w postaci słupków oświetleniowych ukrytych w zieleni.

 

LOKALIZACJA: Warszawa, Wesoła
POWIERZCHNIA: 1100 m²
PROJEKT: 2013
REALIZACJA: 2014
PROJEKTANT: arch. kraj. Piotr Porębowicz

Następny projekt

OGRÓD LEŚNY 002

Next